Červen 2014

Téma týdne 30.6.-6.7. 2014

30. června 2014 v 12:00 | Adelade
Téma tohoto týdne zní: Týrání zvířat

Otázky:
1. Obecný názor na týrání zvířat?
Moje odpověď: Bez afektů, lidi většinou ubližují zvířatům když jsou v podnapilémj stavu, samozřejmě jsou i tací, kteří to dělají naschvál. Týrat zvíře, znamená týran v podstatě druh, ze stejné říše, páč lidé jsou taky zvířata. Ale neznamená to tedy, že když medvěd napadne člověka, že týrá člověka?

2. Proč si myslíte, že lidé týrají zvířata?
Moje odpověď: Většina lidí, kteří týrají nebo šikanují, mají vlastní problém a řeší ho dost špatným způsobem. Je to všechno v hlavě člověka.

3. Zakázali by jste to?
Moje odpověď: Ani ne, svět funguje, tak jak funguje a tenhle komplex je příroda sama. Je to věc lidí, kteří to konají a je na nich, jestli přestanou, nebo jestli se jim to tvrdě vrátí.

A JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR?

Recenze- Vampire Knight

26. června 2014 v 11:50 | Adelade |  Recenze

Jméno: Vampire Night
Ztvárnění: Anime, Manga
Autor: Kijoko Sayama
Původ země a rok vydání: Japonsko, 2008
Počet dílů: 26x24, dvě série po třinácti dílech
Děj: Hlavními postavami jsou tři lidé, Yuki (uprostřed), Zero (nalevo) a Kaname (napravo). Ti tři jsou studenti školy, jejíž ředitel se snaží o mír mezi lidmi a upíři. Škola má dvě křídla, v jednom studují lidé-denní křídlo a v druhém studují upíři-noční křídlo. Vše se točí kolem zmíněné Yuki, která je v této škole prefektkou denní třídy a jako jediná, spolu se Zerem, vědí, že na škole studují upíři. Yuki nezná svoji minulost, ale je jí povědomí Kaname Kuran, čistokrevný upír noční třídy. Zamiluje se do něj. Druhá série úzce souvisí s tou první, takže o té vykládat nebudu.

Moje hodnocení: 5/10, pěkná blbost, všechno vás mate, ale Zero je bombovej :D.

SPOILER:

Experiment N°1

25. června 2014 v 12:00 | Adelade |  Experimenty
Salvete lidičky, jako správný Skřivánek jsem i já občas zralá na cvokhaus. A jelikož jsem zralá na cvokhaus každou středu, tak jsem se rozhodla pro vás každou středu testovat a vyrábět věci. *le cítí se důležitě. A kdo mě bude srát, nedostane kondomy s jahodovou příchutí. JE TO JASNÝ?!

Nuže, dnešní experiment ani není experiment, jako návod na užitečnou věcičku, jež vám bude svítit asi dvacet minut. Ne, nejsou to Yodovi sliny, je to svíčka v uzavíratelné nádobce o velikosti tygří masti. Vznikl z mé nudy a touhy zničit všechny minisvíčičky, který mám doma asi tři roky. Nebudu zdržovat, tady je návod:

1. Opatřete si nádobku, já zvolila prázdnou tygří mast.
2. Opatřete si svíčku a někde čórněte knot.
3. Jděte do koupelny a zapalte svíčku.
4. Když bude vosk dostatečně tekutý, vemte knot a dejte jej doprostřed nádobky a zalijte jej trochou vosku.
5. Jakmile knot nebudete muset držet, zalijte voskem nádobku asi 1 mm pod okraj.
6. Počkejte až to zaschne.
7. Uklidtě po sobě a neukazujte to rodičům.

To, že vám shoří barák není moje vina ale vaše dyspraxie. Já navíc zvolila trojbarevnou svíčku, takže...

Kresba N°1

24. června 2014 v 12:00 | Adelade |  Kresby
Jméno kresby: Hanbun-hime (Poloprincezna)
Délka malby: 3 hodiny
Spokojenost: 60%Téma týdne 23.6.-29.6.

23. června 2014 v 13:08 | Adelade
Salvete lidi, blog se konečně pořádně rozjíždí a já tu jsem s prvním tématem týdne. Toto téma je nám všem velmi blízké. Jedná se totiž o děti na blozích.

1. Vadí vám děti na blozích?
Moje odpověď: Mně osobně je to z půlky ukradené a z půlky ne. Když mě neotravujou a nehejtujou, pohoda. Když jo, tak je seřvu. Když mají Marry Sue, který všem tak moc vadí, snažím se jim pomoct a najít jiné východisko, aby se začlenily.


2. Co byste dělali v jejich pozici?
Moje odpověď: Já jsem se chovala úplně stejně. Jsou to děti, takhle se chovají. Donutilo mě to vzpomenout na staré dobré Bohunické časy, když jsem si hrála na všemocnýho skřeta, kterej uměl ovládat silové pole.


3. Co byste jim poradili?
Moje odpověď: Asi bych řekla, ať se srovnají, "odseknou" nějaké zbytečné schopnosti a ať si váží starších a moudřejších osobách taky na blog.cz. Hádky jsou na nic, ale ikdyž si to nechceme přiznat, i my starší můžeme za to jak se vyvíjí, protože mnohokrát se k nim nechováme zrovna dobře.

A JAK JSTE NA TOM VY??

Shrnutí týdne 16.6.-22.6.

22. června 2014 v 15:53 | Adelade
No, tento týden nebyl nic moc, protože vyšel pouze jeden článek a návštěvnost je nízká :D. Nicméně, od zítřka začínáme naplno a každý den budu přidávat jeden článek. Navíc jsem konečně vyrobila nový design, tak se těšte ;).

Video týdne 16.6.-22-6.

21. června 2014 v 21:23 | Adelade |  Videa
Ahoj lidičky, objevila jsem se tu po čtyřech měsících a zas se rozkoukávám. Nicméně za chvilku začínaj prázky a já se tomu tady budu plně věnovat. Tento článek vždy bude o jednom zajímavém videu, u kterého se budu ptát na váš názor. Video pro zbytek tohoto týdne je:


Otázka: Co si myslíte o válce v Sýrii a obecně mezí lidmi?