Červenec 2014

Recenze- Fullmetal Alchemist

31. července 2014 v 14:32 | Adelade |  Recenze

Jméno: Fullmetal Alchemist + Fullmetal Alchemist Brotherhood
Zpracování: Manga, Anime, remake anime
Autor: Hiromu Arakawa
Původ a rok vydání: FMA 2003, FMA Brotherhood 2008, Obě z Japonska
Počet dílů: FMA 51x24, FMA Brotherhood 64x25
Děj: Celý příběh se točí kolem dvou bratrů, Edwarda (blonďák s kovovou rukou) a Alphonse (to kovové brnění) Elricových. Děj se odehrává v zemi, která je z většiny založená na umění alchymie- tzn. domy se staví pomocí transmutace, léky se míchají pomocí transmutace, dá se tak i útočit. Když byli Alphonse a Edward ještě děti, našli knihy o alchymii a začali vytvářet věci např. panenku pro Winry (mladší blondýna). Jejich matka na ně je velmi pyšná, protože jsou stejně talentovaní jako jejich otec (který se někam vypařil, když se narodili). Potom ale jejich matka zemře a Alphonse a Edward se rozhodnout stát se profesionály v umění alchymie. Po nějakém čase už alchymii slušně umí a tak se rozhodnou přivolat svou matku ze záhrobí pomocí přísně zakázané lidské transmutace. To se jim ale nepovede- Edwardovi pokus sebere ruku a nohu, Alphonsi celé tělo. Když je najde Winry a spolu se svou babičkou je ošetří, objevuje se v jejich kraji Roy Mustang (černovlasej zmrd, Adelaide chápe xD), který Edwardovi nabídne stát se státním alchymistou, aby mohl získat tělo svého bratra a své končetiny zpět.

Moje hodnocení: 8/10 Viděla jsem FMA a kus Brotherhoodu, ten základní je rozhodně lepší. Děj je úžasný a příšerně zdlouhavý. Navíc ten základní Fullmetal Alchemist je do půlky podle mangy a zbytek je vymyšlenej, ale podle mě je to vymyšlený fakt úžasně. Ještě k tomu jsou tam věci, které najdete i ve spisech o Alchymii, např. Homonkulové nebo kámen mudrců. Tenhle příběh, příběh dvou bratrů je nejlepší ze všech, překoná i slavné Uchihy.

Přikládám i soundtrack:

Experiment N°4

30. července 2014 v 13:16 | Adelade |  Experimenty
Salvete lidi, tak jsem si včera večer hrála na chemikářku, rozřízla pár světelných tyčinek a malovala si. Nutno poznamenat, že ještě teď mi svítí zadek. No, každopádně to nezkoušejte. A už vůbec to nepolykejte, jinak vám bude špatně (vlastní zkušenost). Mě to nezabilo, to je hlavní. Mám krátké video...


Kresba N°4

29. července 2014 v 17:55 | Adelade |  Kresby
Jméno kresby: Timespace scars
Délka tvorby: 3-4 hodiny
Spokojenost: 60%


Shrnutí týdne 21.7.-27.7.

27. července 2014 v 16:25 | Adelade
Salvete kulíšci, na blogu jsou zase hádky a neklid a já tu magořím a jsem líná napsat článek. Povídku ,,Hrátky osudu" mám rozvrženou, takže ji snad dopíšu. Jinak, ti všímavější zaregistrovali, že jsem změnila design a jsem připravená se vrhnout na bloging. Pište mi do komentářů nápady, otázky, hejty, co vás napadne. Bože já jsem fakt líná psát. No nic, hlavně, že už mi je třináct :D


Nevím, jestli jsem to někomu ukazovala *podezřívavej face* Pátě je...šestnáct? Zítra myslím...omg my memory is like a cow O.o Každopádně všechno nejlepší. A abych se vyjádřila k novým blogerkám (slyšela jsem, že se tu někdo sere s Windy) tak mi napište do komentů, protože já nevědět, já ztracen. Taky ve středu vydám speciální díl experimentů. A ještě něco...

OTEVÍRÁM AT, DO KOMENTÁŘŮ!

Hrátky osudu- kapitola druhá: Návštěva

25. července 2014 v 9:39 | Adelade |  Povídky
Nevěděla jsem kolik času uběhlo. Ale tušila jsem, že mnoho. Den co den jsem chodila. Tedy, nechodila, létala. Létala po celém světě. Sama. Podívala jsem se na místa, která jsem vždy chtěla navštívit, splnila jsem si své sny. Pak jsem se vrátila do města, který bývalo mým domovem. Zbylo mi navštívit jedno jediné místo. Hrob.

Hrátky osudu- kapitola první: Už to přišlo

18. července 2014 v 18:37 | Adelade |  Povídky
Jmenuju se Katherine Kneeová. Je mi patnáct let, tři měsíce a třiadvacet dní. Miluju matematiku a chemii, ikdyž je to poněkud divný. Taky mě zajímá Japonsko a jeho kultura, hlavně seriály. Vždycky jsem byla jejich fanoušek. Mám pár postav, se kterými bych se chtěla setkat. Žiju s rodinou ve Walesu, mám mladšího bratra, který mi leze na nervy. Studuji žurnalistiku. Ve škole mám mnoho přátel. Občas je škádlím, a občas to přeženu. Ale to se vždycky vyřeší. Můj život je dokonalý, až na jednu výtku. Jsem totiž MRTVÁ.

Recenze- NO. 6

17. července 2014 v 20:22 | Adelade |  Recenze

Jméno: NO. 6
Zpracování: Manga, Anime
Autor: Atsuko Asano
Původ a rok vydání: Japonsko, 2011
Počet dílů: 11x23
Děj: Hlavními postavami jsou Shion (bělovlasý) a Nezumi (modrovlasý). Shion je nadprůměrně chytrý chlapec žijící v utopickém městě NO. 6, určeném pro vybrané osoby. V den svých dvanáctých narozenin se však stane něco nečekaného. Když si vyřvává své pocity na balkoně a nechtěně nechá otevřeno, vloupe se k němu mladík přibližně stejného věku. Shion, jež se jej nejdřív štítí se s ním nakonec spřátelí a později se dozvídá, že jmenovaný chlapec jménem Nezumi je uprchlý zločinec. Kvůli tomu, že Shion nesdělil jeho nález, ho za trest přestěhují do chudší městské čtvrti. O čtyři roky později se už šestnáctiletý Shion setkává s Nezumim, a to za velmi podivných a děsivých podmínek.

Moje hodnocení: 9/10 Ó MŮJ BOŽE...Dejte tomu muži co to vymyslel půlku Ukrajiny...to anime je geniální. Nejenže je tam mírně naznačená shounen-ai (klučičí láska, čistě jen láska), ale je to anime přímo pro mě- krátké, postapokalyptické a pesimistické. Jediná věc co mi vadila byla Shionova všemocná kamarádka Safu, kterou jsem celé anime nenáviděla a v posledním díle nejvíc.

Experiment: Jak vytvořit OC (z kyslíku, glukózy a trochu Spritu)

16. července 2014 v 18:58 | Adelade |  Experimenty
Salvete lidičky, o prázdninách je nudička a lidem hrabe, tak mi jen tak přišlo na mysl, popsat manuál k výrobě originálního charakteru. Dělám si prdelku, dokopali mě k tomu Patiny nový OC. Takže tady prostě jen tak z fleku napíšu, jak si víceméně dokonale vymyslet OC a budu se u toho tvářit jako naprosto inteligentní a nezávadný člověk.

Shrnutí týdne 7.7.-13.7.

13. července 2014 v 8:57 | Adelade
*i don´t fucking know what to write*
LEVI! Bude spam Leviho :33 a pár dalších gifů :33
No nic, zase jsem pár článků vynechala *čas puf*
NEVAAAADÍÍÍÍÍ
Tákže, abych si tu vylila srdíčko, na to je můj šutr příliš kamenný, jen můžu říct, že bude zas jedna prkotina s Attack on titan, mohla bych udělat něco zajímavýho ale jsem moc líná. Nevadí, pište do komentů, co chcete abych vyzkoušela v rámci experimentu, o čem mám voně napsat a jiné tipy.
A TEĎ TEN SPAMMMM

Stejně nejlepší Wingardioum LEVI-osaaaa!

Pět nejlepších momentů z textovek

11. července 2014 v 21:38 | Adelade |  Povídky
1. (Becca, nevlastní sestra Ute, má být v nemocnici, protože ji přizabil titán, ale je na bojišti, kde právě boj vyhráli, schovávající se za Levim před Ute)
B: Zachraň mě!
U: Co to má znamenat?! Becca musí jít zpátky do nemocnice! *zvýší hlas*
B: *kouká na ni s panickým výrazem*
L: Je to můj voják, budu si s ní dělat co chci.
U: Hloupost! *zařve*
E: Vysvětlete nám to. Hned.
B: *překvapeně čumí na Leviho*
L: Sklapni Jaegre. *řekne s klidem*
U: To přece nemůžete!
*teď se tam chvilku perou Levi s Erenem, Levi ho nakonec dostane*
L: *ještě do něj jednou kopne* Moje.
B: Já?
L: *chytne ji v pase a přehodí si ji přes rameno*
B: *zrudne* Držíte mě blbě!
E: To nemůžete...
L: Můžu. *vklidu odchází*
B: Držíte mě tam, kde se to nemá držet! *ječí*
L: *ignore*

2. (Je ráno, Levi večer zkopal Beccu do bezvědomí a teď k ní přišel s hadrem a utírá jí krev)
B: *spí*
L: *rozepne jí košili a pomalu jí utírá krev*
B: *sykne a pootevře oči*
L: *sundá jí košili a otírá jí rány*
B: Zdá se mi to nebo se o mě staráte...? *zachraptí* a vyslékáte mě...
L: *hodí jí hadr na obličej* Už to tak bude.
B: *zvedne ruku a začne si utírat podlitinu na obličeji* Neříkejte mi, že vás to nevzrušuje, jsem přece žena a vy muž...
L: *poker face* Nevzrušuje.
B: *pomalu si stoupne a změří si ho pohledem* Tak schválně.
L: *nedívá se jí do očí*
B: *namáčkne se na něj*
U: *vrazí do pokoje* Pane?

3. (Diaspro, Draconina Timelordí sestra a Jack Klíčník se náhodně potkají při pádu meteoritu)
D: Jsem z války. Z budoucnosti.
J: Cože?! Ty cestuješ časem?!
D: Pojď blíž.
J: Co? Chceš mě přenést časem?

4. (A teď prozměnu trochu drama, tento děj se odehrává v době Zlatého kompasu, dívka Melanie se svým kamarádem Isaacem najde náhrdelník, kvůli kterému ji později unese Richard, viz teď)
M: Jak se jmenujete?
R: Richard...a jak ty, holčičko?
M: Melanie...máte rodinu?
R: Ne... *zachumlá se do svého kabátu*

5. (stejný děj jako 4., ale humorný)
M: Pracky pryč! *začne šplhat po žebříku*
R: Ty potvoro! *šplhá za ní*
M: Nečum mi pod sukni! *šplhá nahoru*
R: *chytne ji za botu* Ty nikam!
M: *kopne ho do obličeje* Já někam, šmejde.

Kresba N°3

8. července 2014 v 7:34 | Adelade |  Kresby
Salvete lidi, dnes je úterý a to znamená abych vám předvedla další svůj výtvor. Jako minule, nejedná se o kresbu, nýbrž o malbu a ani není na papír. Či ano? Posuďte sami.

Jméno kresby: Nejkrásnější kurva na světě (z Uzbekistánu)
Délka malby: 1 h
Spokojenost: 80%


Téma týdne 7.7.-13.7.

7. července 2014 v 20:33 | Adelade
Tak je tu další týden a já jsem zpět z tábora (už nikdy víc :X) a přináším lidem další otázky.

Téma tohoto týdne zní: Když se malé holky líčí jak kurvy.

1. Proč si myslíte, že se děti líčí?
Moje odpověď: Podle mě je to proto, že se snaží napodobit svoje matky, nebo starší sourozence. Chocou si připadat starší a cool. Ale vypadá to strašně. Mně je za sedmnáct dní třináct a líčím se jen při slavnostních příležitostech a to je řasenkou, někdy tekutými linkami a leskem na rty.

2. Vadí vám to?
Moje odpověď: Stejně jako u harantů na blozích-pokud nevysírají, je mi to někde v řiťce. Ale stejně si myslím, že na to mají dost času.

3. Co byste jim poradili?
Moje odpoveď: Ať šminky ponechají ségrám a mamčám a hrajou venku. V jejich věku jsem nevěděla, že existuje nějakej software a na počítači jsem vyhledávala jen obrázky mořských panen a hrála si s wordem. A šminky, byť mě lákaly, jsem radši nechala na pokoji, poněvadž kdybych se jich dotkla tak dostanu na prdelku.

RANDOM JOKE: Tatínek přistihne svého desetiletého syna jak se líčí a maluje rtěnkou a vyhrkne: ,,Ondrášku, ty jsi gay?!" a syn odpoví: ,,Nee tati, já jsem princezna!"

A JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR?

Recenze- Petr a Hvězdní strážci

3. července 2014 v 12:00 | Adelade |  Recenze

Jméno: Petr a Hvězdní strážci
Zpracování: Kniha
Autor: Dave Barry a Ridley Pearson
Původ země a rok vydání: Anglie, 2004
Děj: Kniha vypráví o tom, jak se vlastně zrodila Země Nezemě a samotný Petr Pan. K smíchu je, že jsem knihu ukradla bratrovi a přečetla ji loni o prázdninách.

Moje hodnocení: 8/10, není co dodat, celý příběh jsem hltala, je pěkný a zajímavý.

Experiment N°2

2. července 2014 v 12:00 | Adelade |  Experimenty
Salvete, lidičky! Magorek je to zpět a dnes mu rozhodně hrabalo nemálo, takže zkusil jeden internetový hit proti Braillově písmu na xichtě...ZUBNÍ PASTU! Nemyslím si, že je potřeba vysvětlovat více, jdeme na to! Tady to máte:

1. Vemte si zubní pastu. (Senzodýn ne, je moc drahej)
2. Začnětě si jej dle potřeby patlat na xicht. Místo kolem očí a rty prosím vynechte, totéž platí o nosních dírkách a uších.
3. Až budete hotový, nejdřív přečkejte tu bolest a pak počkejte, až to zaschne.
4. Jakmile to bude zaschlý, smyjte to vodou a pořádně!
5. Porovnejte a ukliďtě ten bordel.

Ano, rozbrečela jsem se z toho, protože mám hodně citlivý oči. Zkoušejte na vlastní nebezpečí, víceméně funguje.

Kresba N°2

1. července 2014 v 12:00 | Adelade |  Kresby
Tahle kresba, není kresba, nýbrž malba. V projektovkách minulý týden jsem malovala Titána pro Áďu Křepinskou, doufám, že se líbí :))

Jméno kresby: Ute Loewe, zoufalá bojovnice
Délka malby: 2 hodiny, 45 min
Spokojenost: 80%